Aktuální stav k 4.11.2019

Vysokokmeny došly. Vyřizuji objednávky, které bych rád zítra zabalil a ve středu poslal. Tedy doručeny by měly být ve čtvrtek. Nabídku stahuji a aktualizovanou zveřejním z úterý na středu. Letos na podzim je neobvyklý zájem o stromky. Přitom na jaře mi zbylo asi 300 vysokokmenů. A příští 2 roky bude docela nouze. Nejspíš začnu prodávat špičáky, dopěstování vysokokmenů bude v důsledku sucha a celkové změny klimatu velmi náročné. Rozhodně to nepůjde dosavadním způsobem a za dané ceny dělat. Po deseti letech těžké fyzické práce a psychického napětí ze strachu, že někomu nesplním jeho přání, už chátrá nejen hrubohmotné tělo…

2 komentáře: „Aktuální stav k 4.11.2019

 1. Myslím, že byste mohl stromky ve formě vysokokmenů prodávat dráž, alespoň dle mého laického pohledu.

  Konkurence prodává takovéto stromky za vyšší ceny. Pořád ještě sháním na výsadbu stromky a školky, jejichž nabídku jsem viděl, to tak mají. (školky Buřil – 450,- za 4-lety vysokokmen na vegetativni podnoži, 700,- za 6-lety na semenáči; Holovousy – 400,-; Fytos – 400,- apod.).

  Nemám s Vámi bohužel osobní zkušenost. Než jsem se rozkoukal, byla Vaše nabídka probraná a nyní je již vyprodána. Jste vcelku doporučován. Pokud je o Vaše stromky takový zájem, můžete myslím zdražit i výrazně, ale samozřejmě nevím, jak jste to měl v minulých sezónách.

  P.S.: Mohl byste mi doporučit nebo alespoň znáte nějakou školku v okolí Táborska, Příbramska či Písecka anebo v okolí kousek za hranicemi těchto regionů? Školku pana Buzna znám, ale bohužel jsem si nevybral. Sháním idealně Hájkovu renetu, Malinové holovouské (vysokokmen nebo alespoň kvalitní špičák) a nějaké slivoně.

  Díky za Vaši práci. Ať se Vám daří

    -  
 2. Vážený pane Mišejsko,
  děkuji za názor. Pěstování ovocných stromků jsem bral vždy jako službu lidem, ne jako cestu k materiálnímu zbohatnutí. Proto se snažím držet nízké ceny. I když nejste první, kdo mi to „vyčítá“. Letos na podzim jsem cenu vysokokmene zvedl o 50 Kč, asi zvednu i příští rok, bude-li vůbec co prodávat. Hlodavci jsou u nás přemnožení a sucho v posledních letech zapříčinilo slabší nárůst podnoží. Prodej jsem na podzim ukončil poněkud unáhleně – chtěl jsem se ctí dostát slibu objednaných stromků. Některé větší objednávky byly ovšem na poslední chvíli zrušeny (na 130 polokmenů a 150 vysokokmenů jabloní), takže na jaře budu ještě prodávat určitě polokmeny. S pozdravem Stanislav Boček

    -  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.