MRKEV, petržel a BRAMBORY

Rozšiřujeme nabídku zeleniny o mrkev odrůdy Darina a petržel odrůdy Olomoucká dlouhá. Původ (nemořeného) osiva od české firmy Moravoseed CZ, a.s.

KATRIN – velmi chutná, díky měkčí dužnine ideální pro děti, které ji snadno pokoušou; typ Chantenay – krátký široký kořen, ke středně dlouhému skladování.
DARINA – pozdní mrkev, typ Berlikum, k dlouhodobému skladování, vyšší obsah betakarotenu. Osivo nemořené, původ Moravoseed:

RODELIKA – omezené množství (velmi chutná, tvrdá, typ Nantés – dlouhý kořen, vynikající zbarvení a šťavnatost, dobře skladovatelná, v zahraničí používána zejména na štávy. Oblíbená odrůda mezi ekologickými zelináři. Osivo získáno z Rakouska, firma ReinSaat, bio certifikace.

OLOMOUCKÁ DLOUHÁ – starší moravská odrůda petržele, velmi dobře se skalduje, nehnije. Kořen je velmi dlouhý, sáhne si pro vodu i v době sucha (což letos nebylo), přitom odolný k chorobám. Odrůda se dá dobře pěstovat ekologicky.


Veškerá agrotechnika byla prováděna ručně (výsev, jednocení a pletí v řádku, plečkování meziřadí, sklizeň, třídění). Na jednom pozemku nebyly používány žádné syntentické chemické přípravky na ochranu rostlin a průmyslová minerální hnojiva od roku 2009, na druhém od roku 2012.

Cena mrkve 35,- Kč/kg
Cena petržele: 80 Kč/kg

zleva: mrkev DARINA, petržel OLOMOUCKÁ, podnože jabloní, mrkev KATRIN
4 řádky mrkve KATRIN, cibule, mrkev RODELIKA (bio osivo z Rakouska), petržel OLOMOUCKÁ (22.7.2020)
Těsně před sklizní (10.10.2020). Plní se mi zelinářské sny.
KATRIN je letos impozantní, někdy 3-4 mrkve stačí na oběd pro pětičlennou rodinu.

Dále nabízíme dlouho skladovatelnou odrůdu brambor BIONTA. Varný typ BC (vhodná nejen na přílohy, ale i kaše, hranolky, placky; méně vhodná na saláty). Starší německá odrůda mimořádně odolná k plísni bramboru. Přes velmi deštivé (infekční) období června a července jsme provedli pouze 1 ošetření měďnatým přípravkem Flowbrix (povolený pro ekologické zemědělství). Choroba plíseň bramboru napadá pouze listy a nedostává se natí do hlíz.
Pěstováno bez průmyslových hnojiv, předpolodina jetelotráva. Ruční sběr a pečlivé třídění, skladování v kamenném sklepě.
Cena 15 Kč/kg.

Porost brambor odrůdy BIONTA v květu,
3 měsíce po výsadbě (22.7.2020)
Sklizeň brambor 18.9.2020
Ještě navrch pár pytlů a zítra zase.
Pod bramborami nektarodárný biopás, asi největší radost letošního roku.
Od května do října stále v květu.
Hořčice, svazenka, pohanka, vičenec, jetel, komonice a další.
Příští rok zde snad bude ovocná školka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.