MRKEV a BRAMBORY

Ovocných stromků máme letos málo, ale na uvolněnou plochu po podnožích sežraných hraboši jsme na jaře vyseli mrkev a ta se velice zdařila. K prodeji nabízíme dvě odrůdy mrkve

1. KATRIN – velmi chutná, typ Chantenay – krátký široký kořen, ke středně dlouhému skladování. Osivo nemořené, původ Moravoseed CZ, a.s.
2. RODELIKA (velmi chutná, typ Nantés – dlouhý kořen, výborné zbarvení a šťavnatost, dobře skladovatelná, v zahraničí používána zejména na štávy. Oblíbená odrůda mezi ekologickými zelináři. Osivo získáno z Rakouska, firma ReinSaat, bio certifikace.
Veškerá agrotechnika byla prováděna ručně (výsev, jednocení a pletí v řádku, plečkování meziřadí, sklizeň, třídění). Na pozemku nebyly od roku 2012 používány žádné syntentické chemické přípravky na ochranu rostlin a průmyslová minerální hnojiva.
Cena 35,- Kč/kg.

zleva: mrkev DARINA, petržel OLOMOUCKÁ, podnože jabloní, mrkev KATRIN
4 řádky mrkve KATRIN, cibule, mrkev RODELIKA (bio osivo z Rakouska), petržel. (22.7.2020)
Těsně před sklizní (10.10.2020). Plní se mi zelinářské sny.
KATRIN je letos impozantní, 3-4 mrkve na oběd pro pětičlennou rodinu.

Dále nabízíme dlouho skladovatelnou odrůdu brambor BIONTA. Varbý typ BC (vhodná nejen na přílohy, ale i kaše, hranolky, placky; nevhodná na saláty). Starší německá odrůda mimořádně odolná k plísni bramboru. Přes velmi deštivé (infekční) období června a července jsme provedli pouze 1 ošetření měďnatým přípravkem Flowbrix (povolený pro ekologické zemědělství). Choroba plíseň bramboru napadá pouze listy a nedostává se natí do hlíz.
Pěstováno bez průmyslových hnojiv, předpolodina jetelotráva. Ruční sběr a pečlivé třídění, skladování v kamenném sklepě.
Cena 15 Kč/kg.

Porost brambor odrůdy BIONTA v květu,
3 měsíce po výsadbě (22.7.2020)
Sklizeň brambor 18.9.2020
Ještě navrch pár pytlů a zítra zase.
Pod bramborami nektarodárný biopás, asi největší radost letošního roku.
Od května do října stále v květu.
Hořčice, svazenka, pohanka, vičenec, jetel, komonice a další.
Příští rok zde snad bude ovocná školka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.